Technológia

Dodávateľom nášho zariadenia a materiálov je spoločnosť CADRAM,  ktorá sídli vo Veľkej Británii. Spoločnosť CADRAM bola založená v roku 1999 a za posledných 11 rokov si spoločnosť vytvorila popredné miesto na trhu dekoratívneho skla a tiež  ako popredný výrobca automatických strojov  špecializovaných na zdobenie skla.

CADRAM systém je osvedčená technológia, pričom sa spoločnosť i naďalej snaží o inováciu a rozšírenie možnosti dekorácie nových  materiálov. Spoločnosť dodala stovky systémov do viac než 30 krajín sveta.

Stroje sú konštruované a vyrobené inžiniermi spoločnosti CADRAM, ktorí si  vybudovali výbornú povesť pre kvalitu, servis a bezkonkurenčné technické znalosti. CADRAM spolupracuje s mnohý prednými dodávateľmi komponentov, ktoré využíva pri stavbe zariadení podľa požiadaviek zákazníkov.

Farby sa  používajú  v sklárskom priemysle po celom svete viac ako 10 rokov. Produkty boli použité v rôznych  klimatických  podmienkach napríklad na Ukrajine, v Indii a na Novom Zélande bez akýchkoľvek negatívnych zmien  vplyvom vysokej-nízkej teploty, vlhkosti vzduchu. Výrobky boli tiež testované na UV žiarenie. Hoci farby sú aplikované predovšetkým na rovné povrchy, môžu byť použité na všetkých neporéznych povrchoch, ako sú keramické obklady a dokonca aj na kovové povrchy. Systém týchto dekoratívnych farieb je založený na rade kvalitných farebne stabilných  pigmentových bezolovnatých živíc, ktoré  umožňujú vytvoriť neuveriteľne detailné a nákladovo efektívnej dekorácie skla.

Práca pozostáva z dvoch činností, t.j. strojné nanášanie línií a následné ručné vypĺňanie farebných plôch.

Línie

Ponúkame 7 štandardných farieb, pričom je možné vytvoriť ďalšie farebné odtiene pridaním pigmentov do krištáľovo čistej živice, pridaním bieleho pigmentu je možné vytvoriť matné farebné odtiene. Vytvorením čistej priesvitnej línie na matnom skle dôjde k spriehľadneniu skla a tým vytvoreniu zaujímavého krištálového čistého efektu.

linie1.jpg  linie2.jpg

Vnútorne výplne

Miešaním  a pridávaním  radu  12 štandardných   odtieňov pigmentov do dvojzložkového  živicového základu výplne,  je možné vytvoriť nekonečné  množstvo farieb a odtieňov. Okrem týchto štandardných pigmentov je k dispozícii  ďalších 9 odtieňov fluorescenčných  farieb, ktoré svietia pod UV svetlom. Tieto farby sú ideálne  pre nápisy a dekoratívny dizajn skla v reštauráciách a kluboch. Taktiež  je možné vytvoriť matný odtieň farieb,  pridaním bieleho pigmentu do farby. Vytvorením čistej priesvitnej plochy na matnom skle dôjde k spriehľadneniu skla a tým vytvoreniu zaujímavého krištálového čistého efektu. Nanášané odtiene ponúkame v dostatočnej farebnej škále, prípadne vieme prispôsobiť podľa vzorkovníka PANTONE alebo iných Vami dodaných podkladov.

vyplne1.jpg  vyplne2.jpg

Strojné vybavenie

Používame strojné vybavenie firmy CADRAM, model HDDS 2212, pre maximálny rozmer predlohy 2240x1210 mm. Rýchlosť kresby je do 150 mm/s. Maximálna hrúbka predlohy je 50 mm. Presnosť stroja je 0,4 mm.

strojne.jpg  strojne2.jpg